Rozwiązaniem jest podjęcie pracy weekendowej.

 

praca weekendowa

W poprzednim artykule poruszyliśmy temat bezrobocia. Dziś zamniemy się bardzo ważnym zagadnieniem jakim jest praca weekendowa.
W okresie letnim gdy wiekszość studentów szuka dodatkowego zającia by zarobić na wakacje.W prasie czy internecie ukazują się ogłoszenia jak szybko i bez wysiłku zarobić duże pieniądze. Często jednak okazuje się że oferty pracy są fikcyjne o osoby zachęcone łatwy zyskiem zostają oszukane.

W niejednym wypadku ponoszą koszty za naiwność, tak jak Pani Basia która po przeczytaniu atrakcyjnej oferty, w której dzięki niewielkiej wpłacie na konto firmy oferującej pracę mogła zyskać pracę i stałe żródło dochodów, nie zastanawiała się długo i dokonała przelewu na wyznaczone wcześniej konto bankowe. Jednak po dokonaniu wpłaty firma nie skontaktowała się z Panią by podpisać umowę i zacząć owocną współprace. Więc uważajmy w poszukiwaniu doadatkowej pracy i nie kierujmy się niewielkim nakładem pracy a dużym zyskiem by i nas nie oszukano.

Praca – dla jednych szansa na samorealizację, dla innych zło konieczne. Ja nie oceniam ani jednych, ani drugich. Każdy z nas ma swoją hierarchię wartości, a co za tym idzie i mobilizację w efektywnym rodzaju pracy weekendowej. No właśnie tych rodzajów pracy jest mnóstwo; praca stała, praca weekendowa, praca na umowę zlecenia/o dzieło itp. Ktoś kiedyś mądry powiedział,że pozwolę sobie zacytować bez pracy weekendowej nie ma kołacz, a co zrobić jak i z pracą nie ma przysłowiowych kołaczy. A no wtedy jest kwestia jaką to czynność wykonujemy,a raczej ile zarabiamy. Właściwie najważniejszy punkt w tej kwestii (przynajmniej dla większości jak dla mnie samego). Po prawdzie  to nie głupim rozwiązaniem jest podjęcie pracy weekendowej. Zobaczcie tylko ile korzyści z tej formy współpracy płynie silnym strumieniem.

1 Wolny czas- a sami najlepiej wiecie,że czas to pieniąc,więc już zarabiamy zanim zaczniemy pracę. 2 Brak monotonii co pozwala na efektywne wykonywanie powierzonych celów, a za tym idzie zadowolenie szefa i premie i znowu zarabiamy. Takich przykładów mógłbym jeszcze kilka wypisać,ale po co?. Jesteś studentem, uczysz się jeszcze,a może chcesz odpocząć od dotychczasowych zajęć- co masz zrobić patrz wyżej pracy tymczasowa kolego/koleżanko. Nie raz widzisz w wiadomościach zmagania ludzi walczących o własne prawa z bezwzględnymi pracodawcą co to wykorzystują swoich podwładnych; zmuszają ich do nadgodzin,nie wypłacają pensji,a jak wypłacają  nie w terminie i raczej nie jest to fajne jak ktoś podpisuje umowę pracy na stałe a tu bez wypłaty kolejny miesiąc chodzi. I co zrobić?-  można iść do Sądu pracy, porozumieć się z prawnikiem, dobrze i czekać dwa lata na rozprawę, po której pracodawca stwierdzi,ze on przyznaje się do winy i chętnie by zapłacił, tylko nie ma z czego,gdyż właśnie niedawno zbankrutował. Takich przypadków jest masa. Jak się do tego ma praca weekendowa? – Ma się tak, że jak Ci coś nie pasuje w zachowaniu szefostwa to im dziękujesz, nie wiążą  żadne długoterminowe umowy i jesteś wolnym człowiekiem. Zastanów się, przemyśl, która praca lepsza  taka z pieniędzmi na papierze- umowa na czas nieokreślony, czy pieniądze w kieszenie- umowa pracy weekendowej.