Trójmiasto, Białystok, Szczecin.

Praca dodatkowa w Szczecinie  może dodać skrzydeł. Szukając pracy w Białymstoku, chodziłam i psioczyłam, że w tym chorym kraju nikt nie potrzebuje ludzi którzy chcą pracować. Kobieta – trudno, wykształcona – jeszcze gorzej, zdrowo po trzydziestce – Trójmiasto.
Nie szkodzi, poradzę sobie. Kto szuka, ten znajdzie.
Z perspektywy osoby pracującej rynek pracy wygląda zupełnie inaczej niż z perspektywy osoby poszukującej pracy dodatkowej. Każdy kto kiedyś szukał – wie.


Kobieta która zajmuje się domem i dziećmi, nawet gdy robi to doskonale i tak potrzebuje sposobu na samorealizację – najlepiej gdy przynosi to wymierne profity. Praca dodatkowa w Trójmieście zmieni twoje podejście do samej siebie i całego otoczenia.
Trudno pogodzić wymagania pracodawcy z wymaganiami domowników i można zacząć narzekać na niesprawiedliwość jaka dotyka kobiety ( dlaczego to ja mam zajmować się wszystkim w domu i jeszcze godzić to z pracą a nie mój mąż – dlatego, że kochasz to robić), jednak zamiast narzekać proponuję tworzyć. Tworzyć z pasją to co potrafimy lepiej niż inni i spróbować poszukać odbiorców. Pieczesz ciasta – zapytaj mam w przedszkolu czy szkole, może wolą na rodzinną imprezę domowe ciasta zamiast tego z cukierni. Masz zdolności plastyczne, smykałkę do robótek ręcznych – rób kartki okolicznościowe w Internecie jest wiele stron które krok po kroku poprowadzą cię przez wiele technik. Zabiegane mamy nie potrafią znaleźć czasu by wykonać kolejny strój księżniczki, małpki czy aniołka dla swojego przedszkolaka – zareklamuj swoje zdolności. Twoja praca dodatkowa Częstochowie pomoże domowemu budżetowi i podniesie twoją wartość w swoich własnych oczach.

W dobie kryzysu gospodarczego, który dotknął także Polskę (chociaż ekonomiści twierdzą, że przeszedł bokiem) ważnym zadaniem stało się dodatkowe zarabianie pieniędzy. Wielu ludzi przyzwyczaiło sie do życia na pewnym poziomie, a tu Częstochowa. A mogło być już tak pięknie, nawet bezrobocie spadło, ludzie zaczęli wracać do kraju, aby zarabiać na chleb tutaj i podnosić wpływy do budżetu państwa, jak i swojego (miała być przecież druga Częstochowa). Nie możemy jednak się załamywać, mamy kilka możliwości; możemy założyć własna firmę lub pracować na etacie u prywaciarza, albo w budżetówce, możemy także rozglądnąć się za pracą dodatkową, niezobowiązujacą, ale przynoszącą wymierne korzyści. Nie mówię tutaj o pracach chałupniczych, typu; przyślij kopertę i znaczek, gdyż, jest to nabijanie ludzi w butelkę i ukazywanie złudnej nadzieii szybkiego dorobienia się kupy kasy. Trzeba rozglądnąć się za innymi rodzajami pracy dorywczej w Szczecinie, która byłaby satysfakcjonujaca i opłacalna, a jednocześnie taka, która nie zajmowałaby całego wolnego czasu, bo musisz go trochę poświęcić rodzinie. Uwierz mi, że takie zajęcia są. Trzeba tylko dobrze się porozglądać i trochę pogłówkować. Zadaj sobie pytanie, czy jesteś na to gotowy? Pieniądze przecież leżą na ulicy pochyl się więc i zarabiaj.

Jest dużo form pracy dodatkowej. Ja skupię się na kilku wybranych przeze mnie przykładach. Uważam, że są godne polecenia lub przynajmniej zainteresowania. Sama kiedyś zajmowałam się praca dodatkową m. in. roznoszeniem ulotek, korepetycjami, telemaketingiem, pracą przez internet.
Tego typu praca jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób uczących się, dla matek wychowujących dziecko.
Na przykład jeżeli jesteś dobry z jakiegoś przedmiotu szkolnego zajmij się udzielaniem korepetycji. Może to być zajęcie po godzinach pracy lub traktowane jako praca dorywcza. Sam musisz zobaczyć i przekonać się na własnej skórze, że nie jest to skomplikowane i absorbujące zajęcie.

Wiele osób uważa, że oferty pracy w Szczecinie, które proponują pracę przez internet bez wychodzenia z domu są nie warte naszej uwagi. Po części wiele osób, żeruje w ten sposób na łatwowiernych osobach, ale jest kilka stron wartch uwagi. Wystarczy poświęcić trochę czasu wejść na kilka stron i przede wszystkim dobrze sprawdzić takie firmy.
Jestem matką wychowującą dziecko, nie pracującą dla mnie najlepszym zajęciem jest właśnie praca przez internet bez wychodzenia z domu, i tego typu pracę traktuję tylko i wyłącznie jako pracę dodatkową.
Wystarczy poświęcić trochę czasu wejść, przyjrzeć się uważnie ogłoszeniom a na pewno znajdziecie coś dla siebie.